Yoğun bakım ziyaretçi kuralları
11 Şubat 2022


ÜSKÜDAR DEVLET HASTANESİNE HOŞ GELDİNİZ!

 

Hastanızın sağlığı ve güvenliği açısından en iyi şekilde hizmet alabilmeniz için lütfen aşağıda belirtilen kurallara dikkat ediniz!

 ZİYARETÇİ KABULÜ

 1. Yoğun bakım Ünitesinde her gün 12.30–13.30saatleri arasındadır.
 2. Hasta yakınları Yoğun bakım bekleme alanında bekler. Yoğun bakım işleyişinin aksamaması için gün içerisinde hasta yakınlarının Yoğun bakım giriş kapısının önünde beklememesi gerekmektedir.
 3. Ziyaret saatleri Yoğun bakım koşullarına göre Yoğun bakım sorumlu hekimi tarafından değiştirilebilir ve iptal edilebilir.
 4. Ziyaret saatlerinde hastaların tıbbi durumlarından dolayı Yoğun bakım hekiminin izniyle hastaların 1. dereceden yakınları (Anne, baba, eş, kardeş) ziyaret edebilir.
 5. 12 yaştan küçük çocukların hastane ortamlarında enfeksiyon alma riskleri yetişkinlerden daha fazla olduğundan hasta ziyareti yapmaları sakıncalı ve yasaktır.
 6. Ziyaret esnasında en fazla 2 kişi hastayı görebilir. Hukuki açıdan bağlantısı olmayan kişilere hasta hakkında bilgi verilmez.
 7. Acil durumlarda hasta yakınlarına telefonla iletişim sağlanır.
 8. Hasta bilgilendirmesi mesai saatleri içinde Yoğun bakım sorumlu hekimi tarafından, mesai dışında ve hafta sonları da gerekli durumlarda Yoğun bakım hekimi tarafından yapılır.
 9. Ziyaret saatinin başladığına dair Yoğun bakım bekleme alanında bulunan ekrandan uyarı yazısı verildikten sonra ilgili güvenlik personeli eşliğinde çağrılan hasta yakınları içeri alınarak hemşire gözetiminde 5-10 dakika ziyaret eder. Acil durumlarda ziyaret sonlandırılır.
 10. Ziyaretçiler içeri girerken giriş bölümünde bulunan maske, ve bone  takar. El antiseptiği ile ellerini temizler.
 11. Ziyaret esnasında yüksek sesle konuşmak, cep telefonu ile hastaya görüştürme yapmak, hasta ve Yoğun bakımdan cep telefonu v.b cihazlarla görüntü almak, hastaya dokunmak ve hasta yataklarına oturmak sakıncalı ve yasaktır.
 12. Ziyaret bitiminde maske ve bone çıkartılır. Eller el antiseptiği ile temizlendikten sonra ziyaret alanından ayrılır.
 13. Herhangi bir sıhhi ve tıbbi sakınca olmadıkça kurumlara yatan tutuklu ve hükümlüler Hükümlü ve Tutukluların Ziyaret Edilmeleri Hakkında Yönetmeliği’ne uygun olarak  ziyaret edilebilirler. 

Hastanemizden sağlık hizmeti alırken yaşamış olduğunuz sıkıntı ya da sistem ile ilgili aksaklıkları, öneri/şikayetlerinizi, övgü/teşekkürlerinizi ilgili formları doldurarak memnuniyet/şikayet kutularına atabilirsiniz ya da Hasta HaklarıBirimine direk yazılı veya sözlü iletebilirsiniz.

 

Hastane kurallarına uyduğunuz için teşekkür eder, sağlıklı günler dileriz…